DSC04601.JPG

Junior Minigolf Masters

Minigolfový Turnaj pro žáky základních škol Prahy 1, 13 a Říčan– 5. ročník Junior Minigolf Masters – zná výsledky finálového turnaje

 

Dnešním finálovým turnajem vyvrcholil 5. ročník největšího organizovaného minigolfového turnaje na světě. Akce se zúčastnilo 334 žáků prvních i druhých stupňů základních škol v Praze 1, 13 a také Říčan. Od října 2021 do května 2022 poměřovali minigolfové schopnosti v prvním ze dvou kol turnaje. Poté, co jej absolvovalo všech 334 hráčů, 71 nejlepších z nich se utkalo o stupně vítězů.

Výsledky základního kola naznačily vysokou kvalitu turnaje, která se potvrdila ve všech kategoriích finálového turnaje. Nejlepšího výsledku ze všech žáků – 45 úderů na 18 drahách - dosáhl ve finále turnaje Troy Sovička ze 7.A, ZŠ Brána Jazyků z Prahy 1.  Nejlepší dívkou byla s 50 údery Giselle Scantlebury z 8.D ZŠ Brána Jazyků. Jakkoliv kategorii starších žáků dominovali studenti z Prahy 1, v mladších žákovských kategoriích se dařilo více žákům Prahy 13. Nejlepším z chlapců byl David Ježek z 5. B ZŠ Janského s 54 údery, který v až závěrečném rozstřelu porazil Patrika Červeného z 5.B ze FZŠ Mezi školami, který uhrál stejný výsledek. Nejlepší mladší žákyní se stala Lucie Turčianová z 5.D ze ZŠ Brána jazyků s výkonem 52 úderů.

Nejúspěšnější školou se stala ZŠ Brána jazyků, jejíž žáci se dostali na stupně vítězů celkem 15 krát.

Statistiky z tohoto turnaje potvrzují, že minigolf představuje sport, kde se mohou poměřovat hráči rozdílných věkových kategorií.

S myšlenkou zorganizovat turnaj přišel Tomáš Navrátil, prezident Českého minigolfového svazu a provozovatel minigolfových hřišť pod hlavičkou MinigolfPark. Turnaj se koná pod osobní záštitou místostarostky Městské části Praha 13, Marcely Plesníkové, zodpovědné za oblast školství a informatiky. Na předání cen vítězům se paní Plesníkové přidal pan Karel Grabein Procházka – radní Městské části Praha 1 a pan Radim Mana, tiskový mluvčí Pražských služeb, partnera akce.

Tomáš Navrátil, organizátor turnaje, řekl: „Dnešním dnem jsme završili několikaměsíční práci s dětmi a mohu říci, že žáci prokázali, že mají nejen veskrze sportovního ducha, ale i velkou dávku talentu. Pokud by se minigolfu věnovali i nadále, nejlepší by brzy mohli směle konkurovat svým vrstevníkům v domácích mistrovských soutěžích. Není to však jen o sportovním výsledku, bylo vidět, že žáci si minigolf opravdu užívají a místo mobilních telefonů mají v rukou sportovní náčiní a plně soustředí se na svůj výkon. Pokud bychom turnaj hodnotili podle toho, jak zaujal děti ve srovnání s virtuálním světem na internetu, pak můžeme být spokojeni. “

Turnaj se koná na hřišti MinigolfPark Kotva, které je certifikováno Světovou minigolfovou asociací a je uzpůsobeno pro konání profesionálních i amatérských minigolfových turnajů. MinigolfPark Kotva (dříve Minigolf Butovice) je jediným sportovním minigolfovým hřištěm pod střechou v Praze. Za jeho historii si na něm zahrálo přes 100 000 neregistrovaných hráčů.

Partnerem turnaje se již tradičně staly Pražské služby a podpořila jej městská část Praha 13.

PSAS_logo_c1.jpg
logo Praha 13.png

Podívejte se na výsledkovou listinu aktuálního ročníku turnaje

Přihlaste svou školu, třídu či družinu do turnaje

Chcete vyhrát v turnaji? Přihlaste děti na kroužek minigolfu