top of page

FINÁLE JUNIOR MINIGOLF MASTERS 2022/2023
Dne 31. května 2023 proběhlo finále celorepublikového turnaje JUNIOR MINIGOLF MASTERS za účasti více než 90 dětí základních škol.

Do finale již 6. ročníku bylo pozváno vždy minimálně 10 hráčů v každé kategorii jednotlivců (dívky/chlapci I. stupeň, dívky/chlapci II. stupeň). V případě rovnosti výkonů na 10. místě bylo pozváno hráčů více. Dále bylo pozváno minimálně 5 tříčlenných družstev v každé kategorii. Někteří hráči se dobře umístili jak v soutěži jednotlivců, proto byli taktéž součástí úspěšného družstva - jejich výkony se tak započítávaly zároveň do soutěže jednotlivců, tak do daného družstva.

Hrálo se podle stejných pravidel, podle kterých se hrálo základní kolo - tedy 1 okruh, 14 drah, na každé dráze se hraje do 3 úderů s maximálním finálním počtem 4 úderů.

Vyvrcholení turnaje bylo zakončeno v podobě superfinále pro vždy 3 nejlepší v každé kategorii jednotlivců.


Atmosféra byla jedinečná, nabitá emocemi a touhou předvést co nejlepší výkon. Finále přihlíželi učitelé, rodiče a kamery různých televizí a médií.


Celou akci profesionálně řídil Ing. Tomáš Navrátil, prezident Českého minigolfového svazu, hru sledovali trenéři a celý průběh a unikátní momenty hry dokumentoval štáb České televize, ze kterého vznikne reportáž.


Vítězové na prvních třech místech ve všech kategoriích byli odměněni poháry, medailemi, diplomy a dalšími věcnými cenami od partnerů akce – ceny předávali: místostarostka Městské části Praha 13, RNDr. Marcely Plesníkové, zodpovědné za oblast školství a informatiky MČ Praha 13, která má nad turnajem po dlouhá léta osobní záštitu, 1. místostarosta Školství, Kultura, Sport, Spolky, Vnitřní chod úřadu Prahy 1 - Mgr. David Bodeček, MBA, místostarostka Prahy 15 - Mgr. Petra Šikýřová a za Pražské služby tiskový mluvčí Alexandr Komarnický. Současně akci sponzorovali MINIGOLFPARK KOTVA, Český minigolfový svaz, Mattoni, jazyková škola Rolino, Illusion Art Museum Prague, MindMaze, Mercuria Laser Game, Futurento a OD Kotva.


První televizní reportáž již byla uveřejněna:


Radost a nadšení dětí neznala mezí jakož i pozitivní zpětné vazby rodičů a učitelského dozoru, kteří tuto akci velice chválí, neboť plní prvotní vizi a to podporu pohybové aktivity dětí, plné soustředění a nakládání s emocemi.

Nadšený tatínek nám sdělil, že je moc vděčný a velice nám děkoval za tuto příležitost pro syna, který neměl žádné sebevědomí a tím, že postoupil do finále si více věří a má chuť a vůli v tomto sportu pokračovat a že turnaj je pro něj jeden z nejsvětlejších okamžiků v jeho životě. Takové chvály si nesmírně vážíme a jen se potvrzuje, že děti zdravé soutěžení v životě potřebují, motivuje je k lepším výkonům, sbírají zkušenosti a dochází k uvědomění si vlastní sebehodnoty a potenciálu, který v nich tkví.


Tento ročník se setkal s enormní účastí 1 720 žáků a my se již těšíme na další 7. ročník JUNIOR MINIGOLF MASTERS 2023/2024, na který se můžete přihlašovat zde:24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page